Škorica je hotovým prírodným zázrakom pre naše zdravie. Dokázateľne znižuje hladinu cukru v krvi, pozitívne vplýva na imunitu a má ešte omnoho viac nenahraditeľných vlastností. tak sa na ne poďme spolu pozrieť.
Akú a koľko?
Ak sa rozhodnete škoricu konzumovať pravidelne, zožeňte si originálnu škoricu, teda cejlónsku. Je síce o čosi drahšia, no na to v tomto prípade nepozerajte. V našich obchodoch najčastejšie narazíte na takzvanú čínsku škoricu, ktorá je síce zdravá, no zároveň predstavuje isté zdravotné riziká. Pri nadmernej konzumácii zaťažuje obličky a pečeň. to však z časti platí o všetkých druhoch tejto rastliny. Denne, by ste preto nemali zjesť viac ako jeden gram škorice.
Ako škoricu konzumovať
Škoricu môžete používať v koláčoch, posypať ňou čerstvé ovocie, alebo si ju pridať do jogurtu, veľmi chutná je aj v kombinácii s niektorými druhmi zeleniny. Napríklad krémová polievka z mrkvy, alebo oranžovej tekvice so škoricou je neodolateľná. Môžete si z nej ale pripraviť aj čaj. Na tento účel použite celú škoricu.
Zázrak pre diabetikov
Škoricu ocenia najmä ľudia trpiaci diabetom. Preukázateľne znižuje hladinu cukru v krvi. pokiaľ neviete, ako na vás tento pokrm pôsobí, určite najprv vyskúšajte iba malé množstvo. Niektorým ľuďom, môže totiž spôsobiť výraznú hypoglykémiu.
Zahreje lepšie ako rum
Ďalšou z pozitívnych vlastností škorice, je jej schopnosť prehriať organizmus. Preto vám pomôže napríklad pri menštruačných bolestiach, nedostatočnom prekrvení končatín, alebo podchladení. Škoricový čaj si určite pripravte aj na zimnú turistiku, alebo lyžovačku, funguje lepšie ako rum, no a navyše z nej nenafúkate.
Čo to tá škorica vlastne je?
Škorica sa získava z rastliny s podobným názvom, škoricovník, pochádza z tropického podnebia. To, čo konzumujeme je jej kôra. Ak radi experimentujete, škoricovník si vypestujete aj sami. Základom sú kvalitné semená. Tie totiž veľmi rýchlo strácajú svoju klíčivosť.