Gélové nechty
Proces nanášania gélových nechtov väčšinou začína dôkladným očistením a opilníkovaním nechtu. Pri predlžovaní nechtov sa na špičku nechta prilepí plastová špička, ktorá sa potom zaistí prvou vrstvou gélu. Ak sa nechty nepredlžujú tak sa gél nanáša na povrch nechtu.
Potom sa nanesie farebný gél (väčšinou 2 až 3 vrstvy) a nakoniec sa to prekryje ešte vrchnou/pečatnou vrstvou.
Po každom z týchto krokov sa nechty vkladajú pod UV alebo LED lampu na dve až tri minúty, aby gél zatvrdol.
Nakoniec vám nechtár/ka utrie kožu okolo nechtov alkoholom, aby odstránil/a zbytky gélu, ktorý sa mohol dostať na kožu.
Akrylové nechty
Rovnako ako pred nanášaním gélu tak aj pred nanášaním akrylu sa nechty musia očistiť a opilníkovať. Umelé nechty sa potom nanášajú za pomoci prášku (polymér) a tekutej zmesi.
Nechtár/ka vytvára nechty pomocou štetca, ktorý postupne namáča do tekutiny a potom do prášku, čo vytvára malú guľku, ktorá sa potom položí na necht. Táto gulička je postupne tvarovaná do tvaru nechtu. Ale keďže táto zmes schne veľmi rýchlo, tak sa s ňou musí pracovať šikovne a opatrne, aby sa dosiahol čo najprirodzenejší výsledok.
Rozdiely medzi gélovými a akrylovými nechtami sú celkom značné.
Gél schne rýchlejšie ako má lesklejší, šmuhám-odolnejší nádych a má prirodzenejší vzhľad. Gélové nechty sú elastickejšie a mäkšie. Medzi ich výhody patrí aj to, že nespôsobujú mykózu nechtov a máte aj širší výber tvarov či vzorov. Sú však drahšie a ich schnutie vyžaduje UV alebo LED lampu, ktorá škodí koži. Sú krehké a majú vyššie riziko zlomenia a doma ich neodstránite len veľmi ťažko.
Na druhej strane akrylové nechty nepotrebujú UV alebo LED lampy, sú pevnejšie a odolnejšie, odporúčajú sa ženám, ktoré manuálne pracujú. Ich výhodou je aj cena a dokonca si ich dokážete opraviť sami doma – to isté platí aj pri ich odstránení. Majú však veľmi silný chemický zápach, vyzerajú menej prirodzene a pri nesprávnej aplikácii môžu poškodiť nechtové lôžko.
Nakoniec nezáleží na tom aké nechty si zvolíte, určite s nimi budete vyzerať úžasne.